SKU #:16E09-101-EMEMFG #:16E09-101
16E09-101.jpg
Copeland
Copeland -40/200 F SPDT NEMA 1 Electronic Refrigeration Temperature Control
    Description
    Documents
    There are no documents available.
    Specifications
    • BrandCopeland
    • Contact HP @ 120 VAC1
    • Contact HP @ 208 VAC1
    • Contact HP @ 240 VAC1
    • Full Load Amps @ 120 V(AC)16.00A
    • Full Load Amps @ 208 V(AC)9.20A
    • Full Load Amps @ 240 V(AC)8.00A